Pomůže Macronovi v boji proti Le Penové setkání s Merkelovou? | E15.cz

Pomůže Macronovi v boji proti Le Penové setkání s Merkelovou?

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nezávislý kandidát na francouzského prezidenta Emmanuel Macron, který je nyní favoritem voleb, se sejde 16. března s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Setkání s Merkelovou může dál podpořit obraz Macrona v očích veřejnosti. Kandidát se už v úterý sešel v Londýně s britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Mluvčí německé vlády možnost setkání potvrdil. V pátek uvedl, že spolupracovníci Macrona a Merkelové nyní jednají o možném termínu.

Průzkumy veřejného mínění v poslední době systematicky ukazují, že Macron se v nadcházejících prezidentských volbách dostane do druhého kola a tam porazí kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou.

Macron byl kdysi socialista a do loňska ministr hospodářství levicové vlády. Nyní ale slibuje snížit daně podnikům, omezit státní výdaje a zavádět strukturální reformy, to vše s cílem snížit do roku 2022 nezaměstnanost ze současných deseti na sedm procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.