Povodně v Číně si vyžádaly přes 180 obětí, škody jdou do desítek miliard | E15.cz

Povodně v Číně si vyžádaly přes 180 obětí, škody jdou do desítek miliard

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Už 181 mrtvých nebo pohřešovaných si vyžádaly rozsáhlé záplavy, které zasáhly střední a východní části Číny. Způsobily je několikadenní prudké deště, které strhly hráze a zaplavily města a vesnice. Na řadě míst proto byla přerušena veřejná doprava. Nyní už začíná hladina vody pomalu opadat, informovala agentura AP.

Například ve městě Wu-chan o víkendu napršelo rekordních 57,4 centimetru srážek, uvedl čínský hydrometeorologický úřad. Téměř 170 tisíc obyvatel tam muselo být kvůli vodě evakuováno. Wu-chan leží na řece Jang-c' a má zhruba osm milionů obyvatel.

Povodně podle dosavadních odhadů zničily asi 1,5 milionu hektarů zemědělské půdy a přímé škody přesáhly 20 miliard jüanů (73,2 miliardy korun).

Bilance záplav ale ještě nemusí být konečná. Sesuv půdy, rovněž způsobený lijáky, zabil v horské vesnici na severozápadě Číny 35 lidí. Státní média dnes informovala, že neštěstí se stalo ve středu ráno, zprávy o něm se ale do nejbližšího města dostaly až v noci na dnešek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.