Pravý sektor v Charkově zaútočil na kanceláře proruské opozice | E15.cz

Pravý sektor v Charkově zaútočil na kanceláře proruské opozice

shromáždění přívrženců Pravého sektoru v Kyjevě, 22.7.15
shromáždění přívrženců Pravého sektoru v Kyjevě, 22.7.15
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Střelba se dnes ozývala z centra východoukrajinského města Charkova, kde oddíl maskovaných ultranacionalistů z organizace Pravý sektor zaútočil kamením a zápalnými lahvemi na kanceláře proruské ukrajinské strany Opoziční blok. Střelbu potvrdili očití svědkové, o případných obětech zprávy z Charkova nehovoří.

Terčem útoku se stal objekt, v němž sídlí někdejší charkovský starosta Michail Dobkin. Proruský politik patřil k hlavním iniciátorům separatistických nepokojů na východě Ukrajiny, které propukly loni v dubnu. Během loňského roku byl vyšetřován ukrajinskou policií. Nyní je jedním z hlavních funkcionářů Opozičního bloku, strany, která se stala faktickým dědicem dřívější vládní Strany regionů svrženého exprezidenta Viktora Janukovyče.

Na místo dnešního incidentu se dostavili hasiči, policie objekt obklíčila a vyklidila okolí. Uvnitř se podle nepotvrzených zpráv skrývají aktivisté Opozičního bloku, kteří odmítají vyjít z obavy před útokem Pravého sektoru. Situaci se snaží vyřešit policejní vyjednávači.

Oddíl Pravého sektoru o sobě dal před měsícem vědět v západoukrajinském Mukačevu, kde vyvolal přestřelku se znepřáteleným klanem jednoho z místních politiků. Jádrem sporu bylo podle zakarpatského tisku dělení sfér vlivu při pašování cigaret ze sousedních zemí. Po konfliktu v Mukačevu prezident Petro Porošenko prohlásil, že veškeré nezákonné ozbrojené formace vytvořené politickými stranami je nezbytné odzbrojit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video