Při výbuchu zápalné bomby zemřelo v Káhiře nejméně 16 lidí | E15.cz

Při výbuchu zápalné bomby zemřelo v Káhiře nejméně 16 lidí

Při výbuchu zápalné bomby zemřelo v Káhiře nejméně 16 lidí
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Při výbuchu zápalné bomby zemřelo v restauraci v širším centru Káhiry nejméně 16 lidí a dvě osoby utrpěly zranění. S odvoláním na egyptskou policii to oznámila agentura Reuters. Původně se hovořilo o 18 mrtvých, egyptská agentura MENA uvádí 12 obětí a pět raněných. Na místě vypukl požár a podle serveru Jaum7 jsou mezi mrtvými hlavně zaměstnanci podniku. Tři muži, považovaní za pachatele, z místa údajně uprchli.

O jednom z nich policisté tvrdí, že je bývalým zaměstnancem restaurace a že byl propuštěn. Muži prý přijeli na místo na motocyklu. Podnik, který některé egyptské zdroje označují za noční bar nebo diskotéku, je ve čtvrti Agúza na západním břehu Nilu. Požár se podařilo zakrátko uhasit.

Na místo byl přivolán majitel, který přiznal, že měl pracovní spory s některými zaměstnanci, ale netušil prý, že by kvůli tomu mohli spáchat podobný čin. Podnik je v přízemí budovy, nemá únikový východ a podle egyptských sdělovacích prostředků se většina obětí udusila.

Zatím není jasné, zda byl útok aktem msty nebo zda jsou za ním islámští radikálové. V Egyptě tyto kruhy útočí od roku 2013, kdy armáda svrhla prezidenta Muhammada Mursího a nová vláda pak zakázala islamistické Muslimské bratrstvo, které Egyptu vládlo po revoluci z roku 2011.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!