Přistěhovalci v Německu stále častěji podnikají, vytvářejí i nová pracovní místa | E15.cz

Přistěhovalci v Německu stále častěji podnikají, vytvářejí i nová pracovní místa

Přistěhovalci v Německu stále častěji podnikají, vytvářejí i nová pracovní místa
Döner kebab
• 
ZDROJ: Ralf Roletschek - Wikimedia Commons

ČTK

V Německu se výrazně zvyšuje počet podnikatelů z řad přistěhovalců a jejich rodin. Zatímco v roce 2005 bylo ve spolkové republice 567 tisíc samostatně činných podnikatelů s migračními kořeny, v roce 2014 už jich bylo 709 tisíc. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila Bertelsmannova nadace.

Ve sledovaném období se také výrazně zvedl počet lidí, které samostatně činní podnikatelé s migračními kořeny zaměstnávají. V roce 2005 jich bylo 947 tisíc, před dvěma lety už téměř 1,3 milionu, což představuje nárůst o více než třetinu.

Studie tak podle nadace dokládá, že lidé, kteří se do Německa přistěhovali, nebo pocházejí z rodin, které se přistěhovaly, mohou výrazně povzbudit tvorbu nových pracovních míst.

Berlín dá regionům sedm miliard eur na následky migrační krize

Ta se ale netvoří všude rovnoměrně. Nejvíce jejich počet mezi lety 2005 a 2014 narostl v Bádensku-Württembersku (145 tisíc pracovních míst), Bavorsku (113 tisíc) a Hesensku (81 tisíc). Celkově nejvíc pracovních míst vytvořených lidmi s migračními kořeny je v Severním Porýní-Vestfálsku (300 tisíc).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!