Přistěhovalci v Německu stále častěji podnikají, vytvářejí i nová pracovní místa | E15.cz

Přistěhovalci v Německu stále častěji podnikají, vytvářejí i nová pracovní místa

Döner kebab
Döner kebab
• 
ZDROJ: Ralf Roletschek - Wikimedia Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Německu se výrazně zvyšuje počet podnikatelů z řad přistěhovalců a jejich rodin. Zatímco v roce 2005 bylo ve spolkové republice 567 tisíc samostatně činných podnikatelů s migračními kořeny, v roce 2014 už jich bylo 709 tisíc. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila Bertelsmannova nadace.

Ve sledovaném období se také výrazně zvedl počet lidí, které samostatně činní podnikatelé s migračními kořeny zaměstnávají. V roce 2005 jich bylo 947 tisíc, před dvěma lety už téměř 1,3 milionu, což představuje nárůst o více než třetinu.

Studie tak podle nadace dokládá, že lidé, kteří se do Německa přistěhovali, nebo pocházejí z rodin, které se přistěhovaly, mohou výrazně povzbudit tvorbu nových pracovních míst.

Ta se ale netvoří všude rovnoměrně. Nejvíce jejich počet mezi lety 2005 a 2014 narostl v Bádensku-Württembersku (145 tisíc pracovních míst), Bavorsku (113 tisíc) a Hesensku (81 tisíc). Celkově nejvíc pracovních míst vytvořených lidmi s migračními kořeny je v Severním Porýní-Vestfálsku (300 tisíc).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video