Problémy má i španělský fotbal. Policie kvůli podezření z korupce zatkla šéfa tamního svazu | E15.cz

Problémy má i španělský fotbal. Policie kvůli podezření z korupce zatkla šéfa tamního svazu

ČTK

Španělská policie zatkla šéfa tamního fotbalového svazu Ángela Maríu Villara, jeho syna a další fotbalové funkcionáře. Podezřívá je korupce, zpronevěry a podvodu. Kvůli vyšetřování policie zasahuje v sídle španělské fotbalové federace. 

Podle informací agentury AP vyšetřovatelé zjišťují v kancelářích informace o financování svazu. Celkem bylo zadrženo pět lidí. Vedle Villara a jeho syna také viceprezident svazu pro ekonomiku Juan Padrón a prezident a sekretář regionální federace na Tenerife.

Sedmašedesátiletý Villar stojí v čele španělského fotbalového svazu od roku 1988. V květnu byl zvolen poosmé za sebou, když neměl protikandidáta. Španělský fotbal by tak měl řídit do roku 2020.

Premier League dominuje ve výnosech mezi evropskými ligami. Pomáhá jí návštěvnost i hvězdy

Villar je také viceprezidentem mezinárodních fotbalových organizací FIFA a UEFA. Jakožto první místopředseda byl po loňské rezignaci Michela Platiniho dočasným šéfem UEFA. Vedení evropského fotbalu se zatím k situaci nechce vyjadřovat. „Víme o zprávách o panu Villarovi. V této chvíli ale nemáme žádný komentář,“ uvedla UEFA v tiskové zprávě.

Villar je považován za velmi vlivného fotbalového funkcionáře. V listopadu 2015 dostal od etické komise FIFA pokutu 25 tisíc švýcarských franků, protože nespolupracoval při vyšetřování přidělení fotbalového mistrovství světa 2018 do Ruska.

Sparťan Lafata vyhrál soud, nemusí platit vyšší daně

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!