Ostrovy jako mapa světa začínají ožívat, prodávají se první vily a apartmány | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

První ostrovy z dubajské mapy světa jsou blízko dokončení. Jak se bude žít v tamním Srdci Evropy?

vac, snk

První část z mnohem většího projektu s názvem Svět ležícím v moři asi dva kilometry od břehů Dubaje nabývá konkrétnější obrysy. I přes zbrždění v důsledku dopadů koronavirové pandemie se počítá s dokončením a uvedením do provozu ještě letos. Srdce Evropy umístěné jako resort na pro Evropu vyčleněné ostrovy nabídne stylizaci do Benátek, Monte Carla nebo Petrohradu. 

První díl projektu, který se celý začal budovat už v roce 2003 a v první fázi ho tehdy zasáhla globální finanční krize, spolkl dosud náklady ve výši pět miliard dolarů. 

Dubajská developerská společnost Kleindienst začíná nyní nabízet první rezidenční a turistické objekty v resortu, který propojuje několik ostrovů, které mají představovat Evropu. Na snímky připravovaných nemovitostí se můžete podívat ve fotogalerii.

Jinak je ale celý projekt zatím označován za takzvaného bílého slona. Další využití ostrovů zatím není zřejmé. Na jejich vybudování bylo použito neuvěřitelných 320 milionů krychlových metrů písku.

Jaký bude zájem o investici do některého z několika hotelů a několika tisícovek připravovaných apartmánů a vil v již finišujícím Srdci Evropy, je rovněž nejisté. Developer spoléhal na turismus podnícený světovou výstavou Expo 2020. Ta byla ale kvůli pandemii nového typu koronaviru odložena, zatím na rok 2021. 

Ceny studií v prvních dokončených bytových komplexech pak začínají asi na jednom milionu dirhamů. V přepočtu asi sedmi milionech korun. 

OBRAZEM: Slavná vila po zakladateli Playboye prochází masivní renovací
OBRAZEM: Luxus se slevou. Celebrity se zbavují honosných rezidencí, na prodeji tratí miliony
Klíčový spoluzakladatel Applu prodává za miliardu ranč v Kalifornii. S jezerem a přistávací dráhou

 

 

 

Autor: vac, snk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!