Putin nařídil prověrku připravenosti armády u hranic s Ukrajinou | E15.cz

Putin nařídil prověrku připravenosti armády u hranic s Ukrajinou

Ruská armáda
Ruská armáda
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruský prezident Vladimir Putin dnes nařídil mimořádnou prověrku bojeschopnosti jednotek Jižního vojenského okruhu a vybraných jednotek výsadkářů a dopravního letectva. Oznámil to ministr obrany Sergej Šojgu. Ukrajinská média zdůrazňují, že prověrka se týká vojsk u hranic s Ukrajinou, která obviňuje Rusko z vojenské agrese na Donbasu. Boje mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty si tam vyžádaly již přes devět tisíc životů.

„V souladu s rozhodnutím vrchního velitele (Putina) se vojska Jižního vojenského okruhu, jednotlivé jednotky výsadkových vojsk a vojenského dopravního letectva uvádějí od dnešních pěti hodin ráno do plné bojové pohotovosti,“ řekl Šojgu s tím, že prověrka se týká „vojsk na jihozápadním strategickém směru“.

Cílem prověrky je vyhodnotit připravenost jednotek reagovat na různé krizové situace, od boje s teroristy až po likvidaci následků pohrom a katastrof. Součástí je také prověrka letectva a protivzdušné obrany, jakož i systémů velení.

List Ukrajinska pravda připomněl, že na Donbasu v poslední době opět sílí ostřelování ukrajinských vládních sil separatisty, a to navzdory uzavřenému příměří. Rovněž sílí spekulace, že Kreml chystá na Donbasu volby bez souhlasu ukrajinské strany.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video