Řecko má nového ministra financí | E15.cz

Řecko má nového ministra financí

Nový řecký ministr financí Filippos Sachinidis skládá přísahu
Nový řecký ministr financí Filippos Sachinidis skládá přísahu
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na uvolněné křeslo řeckého ministra financí, které včera opustil Evangelos Venizelos, nastoupí jeho dosavadní náměstek Filippos Sachinidis. Oznámila to dnes kancelář řeckého premiéra.

Sachinidis se v politické funkci poprvé objevil v roce 2007, už předtím ale působil jako ekonomický poradce někdejšího premiéra Kostase Simitise. Od roku 2009 je náměstkem ministra financí. Na novém postu vydrží nejméně do konce dubna či začátku května, kdy proběhnou předčasné volby.

Venizelos na svou funkci rezignoval včera poté, co byl zvolen předsedou Panhelénského socialistického hnutí (PASOK), které povede do předčasných voleb.

Sachinidis, který je spolustraníkem odcházejícího ministra, bude mít za úkol především zajistit kontinuitu ekonomické politiky země v nadcházejících týdnech. Už v noci na dnešek k ní přispěl řecký parlament, který schválil poslední legislativu potřebnou k přijetí mezinárodní půjčky ve výši 130 miliard eur. Ten by měl zabránit nekontrolovatelnému bankrotu země.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.