Rekordní dar pro Harvard: finančník Paulson věnuje 400 milionů dolarů | E15.cz

Rekordní dar pro Harvard: finančník Paulson věnuje 400 milionů dolarů

Harvardova univerzita
Harvardova univerzita
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká Harvardova univerzita, která patří k nejprestižnějším na světě, obdržela rekordní dar. Finančník a absolvent školy John Paulson věnoval univerzitě 400 milionů dolarů (9,8 miliardy korun). Dar od Paulsona má podpořit fakultu inženýrství a aplikovaných věd.

Ta bude nově přejmenována a ponese jméno svého dárce. Doposud největším darem v 379leté historii univerzity byl loňský dar od nadace Morningside Foundation pro fakultu veřejného zdraví, který činil 350 milionů dolarů.

Škola poté přistoupila k neobvyklému kroku a pojmenovala fakultu po otci zakladatelů nadace T.H. Chanovi. Do té doby nesla jméno jednotlivce pouze jediná fakulta v rámci univerzity, která je pojmenovaná po Johnovi F. Kennedym.

Paulson dokončil studium na Harvardově univerzitě v roce 1980. Je zakladatelem a prezident investiční firmy Paulson & Co. Firma zahájila provoz v roce 1994 s dvěma miliony dolarů a nyní spravuje majetek ve výši 19 miliard dolarů.

Rudý Harvard

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.