Rijád potvrdil, že posílil svůj boj proti islamistům v Sýrii | E15.cz

Rijád potvrdil, že posílil svůj boj proti islamistům v Sýrii

město Zahraa, Sýrie,
město Zahraa, Sýrie,
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Saúdská Arábie potvrdila, že poslala na tureckou základnu Incirlik svůj letoun, který se bude podílet na boji s radikály v Sýrii. Podle generála Ahmada Asírího, který je poradcem saúdskoarabského ministra obrany, chce království navýšit své operace proti hnutí Islámský stát. Na turecké základně je zatím jen jeden letoun, žádné pozemní jednotky poslány nebyly, citovala Asírího agentura Reuters.

Saúdská Arábie v uplynulých týdnech obnovila letecké údery proti islamistům v rámci koalice v čele se Spojenými státy. Americký ministr obrany Ash Carter kroky Rijádu uvítal. Spojenci podnikají nálety v Sýrii již od roku 2014, loni na konci září začala cíle v zemi bombardovat i Rusko.

O nové aktivitě Saúdské Arábie se jako první již v sobotu zmínil turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavusoglu. Uvedl rovněž, že obě země byl mohly zahájit i pozemní operaci proti ozbrojencům z Islámského státu.

Ankara i Rijád podporují syrské povstalce, kteří bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada. Konflikt, který trvá již téměř pět let, si dosud vyžádal 260 tisíc obětí. Chaosu v zemi využili radikálové z hnutí Islámský stát a dalších islamistických organizací a obsadili rozsáhlá území.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video