Ronaldo vystřídal Messiho na pozici nejlépe placeného fotbalisty světa | e15.cz

Ronaldo vystřídal Messiho na pozici nejlépe placeného fotbalisty světa

fry, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo je nejlépe placeným fotbalistou světa. Hráč anglického Manchesteru United vystřídal na vedoucí pozici Argentince Lionela Messiho. Uvedl to magazín Forbes. Ronaldo, který se po 12 letech vrátil do Anglie, si za rok vydělá celkem před zdaněním 125 milionů dolarů ročně, tedy zhruba 2,7 miliardy korun. Hráč francouzského Paris St. Germain Messi si přijde ročně na 110 milionů dolarů, asi 2,4 miliardy korun.

 

Za oběma hvězdnými útočníky se v tabulce deseti nejlépe placených fotbalistů světa nacházejí další fotbalisté francouzského PSG. A sice Brazilec Neymar (roční výdělek 95 milionů dolarů) a Kylian Mbappé (43 milionů dolarů).

Ronaldo, který v minulosti působil také v Realu Madrid a Juventusu Turín, si polepšil díky bonusům. Vedle platu 70 milionů dolarů získá dalších 55 ze sponzorských smluv. Z hlediska příjmů z komerční spolupráce jsou na tom lépe jen tři sportovci: tenista Roger Federer (90 milionů dolarů), basketbalista LeBron James (65 milionů dolarů) a golfista Tiger Woods (60 milionů dolarů).

Pátý mezi nejlépe placenými fotbalisty zůstává Mohamed Salah z Liverpoolu (41) a na šesté místo se posunul Robert Lewandowski (35). Překvapivá sedmá příčka patří sedmatřicetiletému španělskému záložníkovi Andrési Iniestovi, jenž si přijde na 35 milionů dolarů, z toho 31 milionů činí jeho plat v japonském týmu Vissel Kóbe.

Podle Forbesu se součet příjmů prvních deseti hráčů oproti minulému roku zvedl o 15 milionů dolarů.

Top 10 nejlépe vydělávajících fotbalistů současnosti najdete v galerii >>>

Kteří fotbalisté si vydělali nejvíc peněz za poslední dekádu? Podívejte se na video >>>

Autor: fry, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery