Ruská vláda zakázala nákup služebních vozů v cizině | E15.cz

Ruská vláda zakázala nákup služebních vozů v cizině

BMW 7, ilustrační foto
BMW 7, ilustrační foto
• 
ZDROJ: BMW

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruští státní úředníci ani politici na centrální i komunální úrovni už napříště neusednou do služebních automobilů západních značek, pokud nebudou montovány v ruských závodech. Příslušný dekret dnes podepsal premiér Dmitrij Medveděv. Jednoznačnou přednost dostanou domácí výrobci, bude-li jejich produkce kvalitou i cenou konkurenceschopná.

Vozy výhradně vyráběné v Rusku budou povinně poptávat všechny ruské státní firmy a zastupitelské sbory všech stupňů, ale i podniky veřejné dopravy a záchranné a bezpečnostní služby.

Medveděv ve svém dekretu výslovně uvedl, že zákaz se netýká vozů, které západní automobilky montují v Rusku. Podobných montážních závodů je v Ruské federaci celá řada, česká automobilka Škoda Auto například dodává na ruský trh vozy vyráběné v Kaluze a Nižním Novgorodu.

Vládní rozhodnutí je projevem dlouhodobé snahy Moskvy spoléhat na vlastní síly a hledat úspory ve státní správě. Už loni v létě parlament schválil zákon, který stanoví cenový limit na nákup služebních automobilů pro státní sféru. Cena nových vozů nesmí překročit tři miliony rublů (1,8 milionu korun).

Ze správ ruských médií není zřejmé, zda se vládní dekret o zákazu nákupu automobilů v zahraničí bude týkat i Kremlu. Ruská prezidentská kancelář loni rozšířila svou flotilu o 170 luxusních automobilů značky BMW. Podle agentury RIA Novosti byly ale i tyto vozy v předtuše chystaného vládního nařízení montovány v Rusku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.