Rusko dál bombarduje v Sýrii. Jen za sobotu zemřelo přes 80 lidí | E15.cz

Rusko dál bombarduje v Sýrii. Jen za sobotu zemřelo přes 80 lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sobotní nálety ruských a syrských armádních letounů v provincii Dajr az-Zaur, kontrolované islamisty, si vyžádaly životy nejméně 82 lidí, z toho 58 civilistů. Tvrdí to Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která v sobotu uváděla 46 mrtvých, včetně 31 civilistů.

„Tři ruské a syrské letecké údery na lokalitu ležící jižně od města Dajr az-Zaur zabily 58 civilistů,“ citovala z dnešního prohlášení SOHR agentura AFP. O život přitom přišlo ještě dalších 24 lidí, ale není jasné, zda jde o civilisty nebo o bojovníky Islámského státu (IS), dodala organizace.

SOHR je nevládní organizace sídlící v zahraničí, která disponuje v Sýrii rozsáhlou sítí informačních zdrojů. Islámský stát ovládá více než 60 procent města Dajr az-Zaur, které je správním střediskem stejnojmenné provincie. Rusko se masivně zapojilo do bojů v Sýrii loni v září na straně režimu prezidenta Bašára Asada. Moskva letos v březnu oznámila částečné stažení svých sil.

Válečný konflikt v Sýrii, který trvá již šestý rok, si dosud vyžádal více než 280 tisíc mrtvých a vyhnal z domovů miliony lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video