Koronavirus uzavřel ruskou hranici na Dálném východě | E15.cz

Rusko kvůli koronaviru uzavřelo svou hranici na Dálném východě

Ruská dálnice
Ruská dálnice
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rusko se rozhodlo uzavřít svou hranici na Dálném východě v reakci na šíření nového koronaviru, který už si v Číně vyžádal 170 obětí a přes 7800 nakažených. Nařízení podepsal ruský premiér Michail Mišustin, informovala agentura RIA Novosti. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že ode dneška ruské úřady pozastavují vydávání elektronických víz pro Číňany.

Pohraniční opatření, které začne platit v pátek, se týká pohybu přes 16 přechodů na hranici Ruska s Čínou. Zasažena bude automobilová i vlaková doprava. Podle agentury Reuters by na železnici mělo zůstat v provozu pouze přímé spojení mezi Pekingem a Moskvou.

Mišustin nové opatření oznámil na dnešním zasedání vlády. „Příslušné nařízení bylo podepsáno dnes... Všechny zainteresované strany budeme o uzavření hranice na Dálném východě a o dalších krocích, které vláda přijala, náležitě informovat,“ řekl podle agentury TASS Mišustin na vládním zasedání.

Část 4250 kilometrů dlouhé rusko-čínské hranice byla uzavřena již dříve. V úterý oznámily uzavírku svých hranic s Čínou až do 7. února tři regiony na ruském Dálném východě - Chabarovský kraj, Amurská oblast a Židovská autonomní oblast.

Většina z asi 7900 lidí, u nichž se nákaza novým koronavirem prokázala, pochází z Číny. Mimo Čínu byla zatím potvrzena asi stovka případů infekce, převážně v asijských zemích. Rusko zatím žádného nakaženého neregistruje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video