Rusko plánuje manévry raketových sil, zapojí do nich 4000 vojáků | e15.cz

Rusko plánuje manévry raketových sil, zapojí do nich 4000 vojáků

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rusko chce tento měsíc uskutečnit rozsáhlé vojenské cvičení raketových sil, do něhož budou zapojeny i jednotky zodpovědné za rakety dlouhého doletu a jaderný arzenál. Cvičení se mají zúčastnit asi čtyři tisíce vojáků a 400 jednotek včetně leteckých.

Cvičení se bude konat v době prohlubující se krize kolem Ukrajiny, která bude hlavním tématem nadcházejícího summitu Severoatlantické aliance ve Walesu.

Vojenské cvičení se podle agentury RIA Novosti uskuteční v Altajské autonomní republice, která na jihozápadní Sibiři leží u pomezí Kazachstánu, Číny a Mongolska. Přesné datum zatím není známo.

Rusko pořádá vojenské manévry pravidelně, v poslední době ale svět tato cvičení kvůli ukrajinské krizi vnímá velmi citlivě. V srpnu Moskva uskutečnila poblíž hranic s Ukrajinou pětidenní manévry letectva a sil protivzdušné obrany.

Západ to kritizoval a uvedl, že cvičení rozhodně nepřispěje ke zklidnění situace na východě Ukrajiny, kde proruští separatisté bojují proti ukrajinské vládě. Kyjev a jeho západní spojenci obviňují Rusko, že na straně povstalců stojí i jeho vojáci; Moskva taková tvrzení opakovaně odmítá.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery