Rusové na Krym přesunuli už druhou jednotku protiraket S-400 | e15.cz

Rusové na Krym přesunuli už druhou jednotku protiraket S-400

Protiraketový systém S-400
Protiraketový systém S-400
• 
ZDROJ: Соколрус via Wikimedia Commons (CC BY SA 4.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ruská armáda dnes přesunula na Krym už druhou jednotku moderních protiraketových systémů S-400, informovala agentura TASS. První jednotku Moskva nasadila ve východní části anektovaného poloostrova na jaře minulého roku poblíž přístavu Feodosija. Ruská anexe Krymu v roce 2014 vedla k protiruským hospodářským sankcím Evropské unie i Spojených států a k napětí v regionu.

Druhá jednotka S-400 bude z pozice u přístavního města Sevastopol na jihu Krymu kontrolovat vzdušný prostor nad hranicí s Ukrajinou, informovala agentura Ria Novosti.

Moderní protiraketový systém, jenž má podle Moskvy bránit ruské hranice, lze do bojového režimu nastavit za méně než pět minut, řekl agentuře Interfax Viktor Sevosťjanov, důstojník ruských vzdušných sil.

Spojené státy v prosinci oznámily, že na východ Ukrajiny dodají obranné zbraně. Případný kontrakt, který bude mimo jiné údajně zahrnovat 210 protitankových střel Javelin a 35 odpalovacích zařízení v hodnotě 47 milionů dolarů (přes miliardu korun), musí schválit Kongres.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video