Sarkozy v projevu varoval, že krize ještě neskončila | E15.cz

Sarkozy v projevu varoval, že krize ještě neskončila

Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S nijak povzbudivým poselstvím ve svém televizním novoročním projevu přišel francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Varoval, že nejhorší ekonomická krize od druhé světové války bude pokračovat i příští rok.

O roku 2012 Sarkozy řekl, že bude „plný rizik, ale i možností“. „Jedinou cestou, jak si zachovat naši suverenitu, jak mít kontrolu nad osudem je cesta strukturálních reforem a ne unáhlených kroků, které by jen zvýšily zmatek…,“ řekl francouzský prezident, který tvrdí, že si je vědom toho, jak těžce jsou Francouzi zkoušeni. Jejich země se potýká s vysokou nezaměstnaností, dopadla na ni krize v eurozóně a hrozí jí, že přijde o nejvyšší stupeň úvěrového ratingu.

Šlo o poslední takový Sarkozyho projev před jarními prezidentskými volbami. To, zda se bude ucházet o znovuzvolení, Sarkozy ještě oficiálně neoznámil, tvrdí, že v době krize se musí soustředit na to, aby byl lídrem a ne kandidátem. Očekává se, že svoji kandidaturu ohlásí koncem února, napsala agentura Reuters. Podle současných průzkumů veřejného mínění má vyšší podporu jeho největší rival, kandidát socialistů François Hollande.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video