Saúdové už zase utrácí, dostaví hotel v Mekce o desítce tisíc pokojů | E15.cz

Saúdové už zase utrácí, dostaví hotel v Mekce o desítce tisíc pokojů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Saúdská Arábie hodlá obnovit výstavbu jednoho z největších hotelů světa, Abrádž Kudaj v Mekce. Práce zastavila před dvěma lety kvůli finančním těžkostem, uvedla dnes agentura Reuters. 

Hodnota projektu se odhaduje na 3,5 miliardy dolarů (77,5 miliardy korun). Hotel má mít kolem 10.000 pokojů, 70 restaurací, několik heliportů a část výhradně pro saúdskou královskou rodinu.

O realizaci vládou financovaného projektu se postará jeden z největších stavebních konglomerátů v Saúdské Arábii, společnost Saudi Binladin Group. Subdodavatelé mu podle zdrojů Reuters mají předložit nabídky do poloviny září. S otevřením hotelového komplexu se pak počítá nejdříve za dva a půl roku.

Saúdskoarabská vláda se snaží diverzifikovat ekonomiku a omezit její závislost na ropném sektoru. Investice do turistiky jsou přitom jednou z možností. Při každoroční pouti totiž přichází do Mekky asi dva miliony poutníků a podle prognózy vlády se tento počet do roku 2020 zvýší na 2,5 milionu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.