Policie při razii v loterii Tipos zadržela jejího šéfa | E15.cz

Slovenská loterie Tipos je podezřelá z účasti na praní špinavých peněz. Policie zadržela jejího šéfa

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenská policie podnikla razii v národní loterijní společnosti Tipos a zadržela jejího šéfa Jána Barcziho. Podle slovenských médií důvodem je kromě jiného podezření, že Tipos umožnil praní špinavých peněz prostřednictvím hráčských účtů.

Policie před polednem pouze informovala, že provádí zajišťovací úkony v loterijní firmě, které blíže neupřesnila. Trestní řízení v případu je podle ní na začátku. Jediným akcionářem Tiposu je slovenský stát; ministerstvo financí, které akcionářská práva vykonává, vyjádřilo znepokojení nad situací v loterijní společnosti.

Podle portálu Aktuality.sk umožnil Tipos prostřednictvím hráčských účtů přelévat peníze na bankovní účty; hráči tímto způsobem mohli legalizovat peníze z nelegálních aktivit. Portál tvrdí, že spekulanti „proprali“ až 27 milionů eur (688 milionů korun). Peníze vkládali na herní konta, nepoužili je na sázení, ale přeposílali na bankovní účty. Již loni Tipos podle portálu pro porušení pravidel zrušil 140 hráčských účtů.

Tipos nabízí v elektronické formě různé hazardní hry včetně možnosti sázet v tradičních číselných loteriích. Kromě toho provozuje účtenkovou loterii, kterou Slovensko zavedlo s cílem omezit podvody při evidenci podnikatelských tržeb. Loni tržby Tiposu z hazardních her dosáhly bezmála 474 milionů eur (12 miliardy korun).

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video