Slovenské středisko Jasná investovalo miliardy. ČD tam nabízejí superspoj | E15.cz

Slovenské středisko Jasná investovalo miliardy. ČD tam nabízejí superspoj

První lyžovačku v tatrách si nenechaly ujít ani české celebrity. Druhá zprava česká Miss 2014 Gabriela Franková.
První lyžovačku v tatrách si nenechaly ujít ani české celebrity. Druhá zprava česká Miss 2014 Gabriela Franková.
• 
ZDROJ: Prime Communications

try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Středisko Jasná v Nízkých Tatrách přivítalo během prvního prosincového víkendu první lyžaře a snowboardisty. První oblouky přímo z Chopku si vychutnali již v pátek 5. prosince. Areál investoval v posledních letech do svého rozvoje v přepočtu miliardy korun. České dráhy slibují, že na Slovensko povezou lyžaře průměrnou rychlostí 95 km za hodinu.

„Za posledních sedm let jsme do areálu vložili téměř dvě stě milionů eur. Šlo o investice do modernizace střediska, dopravních systémů a aquaparku. Díky tomu jsme také získali v mezinárodním Skiareatestu pět prestižních ocenění kvality i cenu World Snow Awards za nejrychleji se rozvíjející středisko,“ vypočítala marketingová ředitelka Jasná Nízké Tatry a Aquaparku Tatralandia Sylvia Artzová.

Svůj díl pro česko-slovenské lyžaře no vě přidaly i České dráhy. V kooperaci se slovenským národním dopravcem Železniční společností Slovensko (ZSSK) nabídnou od 14. prosince nejrychlejší spojení z Čech a Moravy do Tater a Košic. Cesta z Prahy do Popradu-Tater bude trvat méně než 6,5 hodiny a z Prahy do Košic přibližně 7,5 hodiny. Obě společnosti nabídnou cestujícím i výhodné jízdenky a turistické balíčky.

Například cesta z Prahy do Popradu bude stát včetně rezervace od 16 eur, asi 453 Kč, a z Prahy do Košic od 18 eur, přibližně od 509 Kč.

Rekordně rychlé spojení na severní Slovensko bude fungovat díky spoji SuperCity Pendolino, který je nejrychlejším vlakem v Česku,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva ČD zodpovědný za osobní dopravu.

„Na modernizovaném koridoru mohou pendolina uhánět rychlostí až 160 km/h a jejich průměrná rychlost mezi Prahou a Ostravou, zahrnující také zastávky, je téměř 120 km/h. Z Prahy do Košic na náročných horských tratích přes Beskydy a na Slovensku dosáhne v průměru 95 km/h,“ dodal Štěpán.

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video