Andrej Babiš vypadl ze žebříčku slovenských boháčů. Je prý Čech | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Slovenský Forbes vyřadil z žebříčku slovenských miliardářů Andreje Babiše. Důvod? Je prý Čech

ČTK

Slovenská edice časopisu Forbes vyřadila ze srovnání nejbohatších Slováků nynějšího českého premiéra a rodáka z Bratislavy Andreje Babiše, který žebříček v minulých letech vedl. 

Změnu časopis na svém webu zdůvodnil tím, že globální edice Forbes řadí Babiše jako Čecha. Nově je podle Forbes nejbohatším Slovákem spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko.

„Pokud bychom Babiše do žebříčku opět zařadili, jednoznačně by kraloval, ačkoliv mnohem méně přesvědčivě než v předchozích ročnících,“ uvedl slovenský Forbes. Dodal, že česká edice časopisu Babišův majetek nově ocenila na 70 miliard korun, což proti loňsku znamená pokles o pět miliard.

Chrenkův majetek podle Forbes dosáhl 1,39 miliardy eur (35,9 miliardy korun), což oproti loňsku představuje téměř čtvrtinový nárůst. Jako druhý skončil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 960 milionů eur (24,8 miliardy korun).

Po vyřazení Babiše z žebříčku se do první trojice nejbohatších Slováků podle časopisu dostal s majetkem v hodnotě 680 milionů eur (17,6 miliardy korun) podnikatel Tomáš Chrenek s rodinou. Chrenek léta žije v Česku, kde je spoluvlastníkem skupiny Moravia Steel, která ovládá hutní společnost Třinecké železárny.

Nejbohatší Němci mají obchody nebo automobilky. Podívejte se na přehled německých miliardářů

V první desítce nejbohatších Slováků je podle časopisu také spolumajitel slovenských papíren Mondi SCP Milan Fiľo, který dříve přestěhoval svou holdingovou firmu do Prahy. Za Fiĺem v žebříčku skončili kromě jiných zakladatelé antivirové společnosti Eset, dále Jozef Tkáč ze skupiny J&T Finance Group spolu se synem Patrikem a další spolumajitelé Moravia Steel.

Čeští miliardáři si oblíbili obory, místo loveckých trofejí zde ale hledají soukromí
Kellner, Vítek a další. Čeští a slovenští miliardáři táhnou do Londýna

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!