Slovenský ministr vnitra Kaliňák podá v pondělí demisi, píše agentura SITA. Strana to popírá | E15.cz

Slovenský ministr vnitra Kaliňák podá v pondělí demisi, píše agentura SITA. Strana to popírá

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák
Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák
• 
ZDROJ: ČTK

lum

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák by měl v pondělí podle informací agenturny SITA podat demisi. Ve funkci ho má nahradit současná státní tajemnice resortu Denisa Saková. Na Kaliňáka byl největší tlak na demisi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Vládní strana Směr-SD, ve které je Kaliňák místopředsedou, dnes ale tyto zprávy na svém briefingu popřela.

 

Politická krize na Slovensku tedy pokračuje a prezident Andrej Kiska během těchto dní dál jedná se stranami o rozpuštění vlády a možných předčasných volbách, do země rovněž přijela v reakci na novinářovu smrt delegace z Evropského parlamentu. 

Prezident Kiska již dříve oznámil, že Slovenská informační služba (SIS) dávno věděla o činnosti italské mafii v zemi, v její spojitosti byla podle všeho několikrát zmíněna i milenka a asistentka premiéra Roberta Fica Mária Trošková. Kiska řekl, že on i ministři o tomto faktu byli zpraveni. I přesto Fico trval na tom, aby ho Trošková doprovázela na důležitá jednání, jako byla například schůze s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Více o událostech na Slovensku čtěte na Blesk.cz

Autor: lum

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video