Strauss-Kahn a newyorská pokojská se dohodli na ukončení sporu | E15.cz

Strauss-Kahn a newyorská pokojská se dohodli na ukončení sporu

Pokojská z aféry Strauss-Kahn
Pokojská z aféry Strauss-Kahn
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn a pokojská, která ho obvinila ze sexuálního napadení, se dohodli na urovnání občanskoprávního sporu. Oznámil to v New Yorku soudce, podle něhož podrobnosti dohody zůstanou důvěrné.

Třiatřicetiletá pokojská Nafissatou Diallová tvrdila, že ji Strauss-Kahn loni v květnu v manhattanském hotelu Sofitel přinutil k sexu. Dnes oznámená dohoda znamená definitivní ukončení sporu, kvůli kterému musel třiašedesátiletý Strauss-Kahn rezignovat na post šéfa MMF a vzdát se kandidatury v letošních volbách francouzského prezidenta. Rozešel se také s manželkou, známou francouzskou novinářkou Anne Sinclairovou.

Americká prokuratura, která nejprve nechala zatknout Strausse-Kahna na letišti, po třech měsících ustoupila od jeho obžalování z trestných činů kvůli rozporuplné výpovědi Diallové. Nynější žaloba se v rámci občanskoprávního sporu týkala odškodného, které pokojská požadovala.

Strauss-Kahn letos na oplátku Diallovou zažaloval za pomluvu a žádal odškodné milion dolarů. Připustil, že celý incident byl morálním selháním, ale tvrdil, že šlo o pohlavní styk na základě oboustranného souhlasu.

Soudce Douglas McKeon oznámil, že se obě strany dohodly na ukončení sporu. Nicméně podrobnosti urovnání, včetně jakékoli částky, kterou by mohl Strauss-Kahn vyplatit, nebudou zveřejněny.

V posledních týdnech se objevily ve francouzských médiích spekulace, že Strauss-Kahn přistoupil na odškodné ve výši šesti milionů dolarů. Jeho advokát William Taylor to popřel jako „naprostý nesmysl“.

Soudce McKeon také oznámil, že byla urovnána i žaloba Diallové proti bulvárnímu listu New York Post, který napsal, že pokojská byla i prostitutka. Podrobnosti této dohody také nebyly oznámeny.

Strauss-Kahn ještě ve Francii čeká na rozhodnutí soudu o jeho žádosti zastavit vyšetřování, která má určit, zda by měl být obžalován v souvislosti s účastí na večírcích, kde byly i prostitutky.

Slyšení v New Yorku se zúčastnila Diallová, Strauss-Kahn nebyl k soudu předvolán a byl doma v Paříži.

Bývalý šéf MMF v posledních měsících pomalu obnovuje kariéru. Vystupuje na soukromých konferencích a v Paříži buduje konzultační firmu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video