Střelba na kalifornské škole si vyžádala nejméně čtyři mrtvé | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Střelba na kalifornské škole si vyžádala nejméně čtyři mrtvé

Střelba na kalifornské škole si vyžádala nejméně čtyři mrtvé
Střelba, Kalifornie
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Čtyři mrtvé si vyžádala střelba v severní Kalifornii. Střílelo se údajně na sedmi místech v okolí venkovské základní školy. Útočníka, který chaotickou palbou zabil čtyři lidi a nejméně dvě děti zranil, policie zastřelila.

Incident se odehrál v okolí obce Corning asi 190 kilometrů severně od Sacramenta. Místní televizní stanice oznámila, že několik školáků bylo letecky přepraveno k ošetření. Motivy útoku ani bližší podrobnosti o útočníkovi nejsou zatím známy. Incident podle očitých svědků odstartovala násilná domácí hádka.

Phil Johnson, zástupce šerifa kalifornského okresu Tehama, novinářům řekl, že policisté identifikovali sedm míst, odkud se střelba ozývala. Středem tohoto prostoru je základní škola v osadě Rancho Tehama, která leží nedaleko Corningu. "Několik výstřelů bylo zaznamenáno ve škole, předpokládaný útočník zemřel následkem policejní střelby," uvedl Johnson.

Střelec v Texasu zabil 26 návštěvníků kostela, mezi mrtvými jsou i děti
 

Jeden žák byl podle Johnsona postřelen ve škole, druhý v automobilu, v němž se svou matkou od školy odjížděl. Své cíle si podle policistů střelec vybíral náhodně. Počet obětí může být i vyšší, liší se i ohlášené počty zraněných školáků.

Podle agentury AP do školy docházejí žáci prvních pěti ročníků, součástí zařízení je i mateřská škola. Nikdo z dětí údajně nebyl usmrcen. Na místě palby byla nalezena poloautomatická puška a dvě pistole.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!