Svědkyně z letiště v Bruselu: Je to šokující, když vidíte ty prchající lidi | E15.cz

Svědkyně z letiště v Bruselu: Je to šokující, když vidíte ty prchající lidi

Lidé z letiště byli po útocích evakuováni na letištní plochu (Brusel, 22. března 2016)
Lidé z letiště byli po útocích evakuováni na letištní plochu (Brusel, 22. března 2016)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dvě hodiny poté, co dnes ráno dva teroristické útoky otřásly odletovou halou bruselského letiště Zaventem, stála Gabriela Kečkéšová na letištní ploše a nevěděla, jak dlouho tam ještě bude. Právě na asfalt před letištními budovami byli evakuováni mnozí z těch, kteří byli v letištní budově okolo 08:00 SEČ, kdy teroristé zaútočili.

„Slyšeli jsme ani ne tak tu ránu, jako spíš utíkající davy lidí, kteří se blížili letištní halou,“ popsala situaci v telefonickém rozhovoru se zpravodajem ČTK Slovenska pracující v Evropské komisi, která mířila na dovolenou.

Být tak blízko podobné události podle ní vůbec není příjemné. „Určitě, samozřejmě jsem se bála. Je to šokující, když vidíte ty prchající lidi, kteří neví, co se děje,“ poznamenala.

V okamžiku exploze právě procházela letištní bezpečnostní kontrolou. V terminálu, kde se tragédie stala, tedy byla necelých deset minut předtím. V nastalém chaosu byli cestující z budovy evakuováni. Kečkéšová je tak mezi stovkami lidí, kteří na vývoj situace čekají přímo na letištní ploše. Útok přišel v době, kdy je na Zaventem obvykle značný provoz.

Zaventem zůstane uzavřeno do středečního rána a dnešní lety byly odkloněny například do Amsterodamu a na další letiště.

„Uvidíme, jaké budou instrukce personálu,“ podotkla Kečkéšová. O něco později se lidé dozvěděli, že mohou z letiště odejít pěšky a vzít si o kus dál taxi. Podobnou cestu už mnozí zvolili hned ráno a televize tak ukazují proud pasažérů, často s kufříky na kolečkách, na opuštěné silnici od letiště.

Letištní hala, kde se útok odehrál, je nyní zavřená a pracují v ní a okolo ní policisté a bezpečnostní síly. „Moc toho nevidím, je to tam celé uzavřené,“ řekla Kečkéšová telefonicky ČTK.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video