Syrská armáda dobyla města v provincii Hamá, povstalci ustupují | E15.cz

Syrská armáda dobyla města v provincii Hamá, povstalci ustupují

ČTK

Syrské vládní síly a jejich spojenci znovu dobyli několik měst a vesnic držených povstalci v provincii Hamá na západě Sýrie. Na severu země u tureckých hranic zatlačili protivládní rebely z několika obcí i bojovníci radikálního Islámského státu (IS). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na pozorovatele a provládní syrská média.

Armádě se tak podařilo zatlačit povstalce, kteří v Hamá v posledních týdnech dosáhli významných úspěchů. Podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) je to poprvé, co se silám věrným prezidentovi Bašáru Asadovi podařilo postoupit v této západosyrské provincii od útoku vzbouřenců z konce srpna, při němž obsadili řadu měst a vesnic.

SOHR, která sídlí v Británii, dnes rovněž uvedla, že oddíly IS donutily na severu země k ústupu povstalce, které tanky a leteckými údery podporuje Turecko. Vzbouřencům se dosud dařilo postupovat na město Dábik, které je baštou Islámského státu a podle médií má pro radikály symbolický význam.

 

IS na této frontě zahájil protiúder v pátek odpoledne a podařilo se mu obsadit několik obcí v blízkém okolí Dábiku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.