Syrští povstalci dobyli Dábik, symbolické město Islámského státu | E15.cz

Syrští povstalci dobyli Dábik, symbolické město Islámského státu

ČTK

Syrští povstalci podporovaní Tureckem dnes ráno získali kontrolu nad severosyrským městečkem Dábik, které dosud ovládalo radikální hnutí Islámský stát (IS). Podle agentury Reuters to oznámil Ahmad Usmán, který je velitelem jedné ze skupin povstalecké organizace Svobodná syrská armáda (FSA). 

O dobytí Dábiku, který má pro islamisty symbolický význam, informovala také Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v Sýrii monitoruje z Velké Británie.

Útok na Dábik, který leží asi 40 kilometrů severovýchodně od Halabu a zhruba deset kilometrů od hranice s Tureckem, zahájili povstalci v sobotu.

Podle SOHR se islamisté z města zcela stáhli. Agentura AP s odvoláním na další představitele opozičních sil napsala, že radikálové při obraně kladli jen malý odpor. Pod nadvládou IS bylo město od roku 2014.

Po Dábiku pojmenoval IS svůj propagandistický magazín. Radikálové také věří, že se zde odehraje rozhodující bitva muslimů se západními křesťanskými silami.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.