To je za Sýrii, křičel v londýnském metru muž, zatímco útočil nožem | E15.cz

To je za Sýrii, křičel v londýnském metru muž, zatímco útočil nožem

To je za Sýrii, křičel v londýnském metru muž, zatímco útočil nožem
Stanice Leytonstone
• 
ZDROJ: Sunil060902 via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Vážná zranění způsobil v sobotu večer jednomu z cestujících v londýnském metru muž, který na kolemjdoucí zaútočil nožem. Křičel u toho údajně "To je za Sýrii". Další dva lidé během incidentu utrpěli lehká zranění. Britská policie případ vyšetřuje jako teroristický čin, informovala agentura Reuters.

Pachatele se policii podařilo zadržet krátce po útoku, který se odehrál kolem 20:00 SEČ ve stanici Leytonstone v severovýchodní části Londýna. Použila při tom údajně elektrický paralyzér.

„Považujeme to za teroristický incident,“ uvedl šéf protiteroristické jednotky londýnské policie Richard Walton. Tvrzení serveru Evening Standard, že motivem činu by mohla být odplata „za Sýrii“, Walton odmítl komentovat.

V Británii platí druhý nejvyšší stupeň protiteroristických opatření. To znamená, že útok je „vysoce pravděpodobný“. Vláda tento stupeň zavedla loni v srpnu kvůli ohrožení souvisejícímu s činností organizace Islámský stát (IS). Bojovat za IS do Sýrie a Iráku odešla i řada britských občanů, kteří by se podle Londýna mohou vracet zpět do vlasti a páchat teroristické útoky.

Britští zákonodárci ve středu schválili zapojení své země do bombardování pozice IS v Sýrii. Do té doby Londýn útočil ze vzduchu na islamistické radikály pouze v Iráku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!