Toxický kal z protržené brazilské nádrže zdevastoval lesy | E15.cz

Toxický kal z protržené brazilské nádrže zdevastoval lesy

Toxický kal v řece z protržené odpadní nádrže v Brazílii
Toxický kal v řece z protržené odpadní nádrže v Brazílii
• 
ZDROJ: Repro RT.com

ČTK

Toxický kal v řece z protržené odpadní nádrže v Brazílii zničil lesnaté území o rozloze nejméně 900 hektarů. Celkové škody na vegetaci v místě neštěstí u řeky Doce se i za pomoci satelitů ale teprve upřesňují a příslušná zpráva bude podle brazilské vlády až příští rok. Uvedla to dnes stanice BBC.

Při neštěstí zahynulo začátkem listopadu v okolí důlního komplexu Germano na jihovýchodě země nejméně osm lidí a u dalších 11 stále pohřešovaných se také podle BBC už předpokládá, že přišli o život. Přesné příčiny jedné z nejhorších ekologických katastrof v dějinách Brazílie se nadále vyšetřují.

Vlna nebezpečného odpadu obsahujícího mimo jiné rtuť či arsen se dva týdny po protržení dvojice odpadních nádrží dolu na železnou rudu dostala 500 kilometrů po proudu řeky Doce až k oceánu u východního pobřeží Brazílie. Kal vyhubil několik druhů ryb a dalších organismů v řece. Ekologové se obávají, že jedovaté látky budou mít vážný dopad i na populace velryb, delfínů a dalších živočichů v moři.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.