Trump a Clintonová se blíží k prezidentským nominacím | E15.cz

Trump a Clintonová se blíží k prezidentským nominacím

Donald Trump
Donald Trump
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Primárkami demokratů a republikánů v Západní Virginii a primárkami republikánů v Nebrasce dnes pokračuje tažení demokratky Hillary Clintonové a republikána Donalda Trumpa za zbývajícími delegáty k automatické prezidentské nominaci.

Zatímco Trump již prakticky nemá žádného soupeře, neboť poslední dva rivalové Ted Cruz a John Kasich před týdnem kampaň ukončili, Clintonová stále musí počítat s Berniem Sandersem. Tento liberál podle průzkumů v Západní Virginii zřejmě vyhraje s náskokem několika procentních bodů, prezidentskou nominaci někdejší první dámy již ale ohrozit v podstatě nemůže.

Podle aktuálních propočtů agentury AP Trumpovi k potřebným 1237 delegátům pro automatickou nominaci chybí 169. U demokratů je minimální hranice 2383 delegátů, k její pokoření Clintonové zbývá získat podporu 155 delegátů. Sanders s 1454 delegáty tak demokratickou favoritku již podle analytiků nezastaví.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.