Trump chce za ministra práce ředitele fastfoodu, který mu dotoval volební kampaň | E15.cz

Trump chce za ministra práce ředitele fastfoodu, který mu dotoval volební kampaň

ČTK, lie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Budoucí americký prezident Donald Trump chce do čela ministerstva práce dosadit ředitele fastfoodového řetězce Andrewa Puzdera. Ten stojí v čele společnosti CKE Restaurants Holdings, na volební kampaň newyorského miliardáře přispěl v květnu téměř 4 miliony korun.

Puzder bude podle Trumpova štábu usilovat o to, aby se američtí zaměstnanci "cítili bezpečněji a dostávali benefity, které si zaslouží". Chce odstranit podle něj zbytečnou regulaci trhu práce, která brání růstu zaměstnanosti a omezuje možnosti vyšších výdělků.

Odboroví předáci se budoucího ministra práce obávají. Podle šéfa odborové centrály AFL-CIO Richarda Trumky je Puzderova minulost "poznamenána bojem proti pracujícím".

 

Nový vůdce demokratické menšiny v Senátu Charles Schumer Trumpovo rozhodnutí rovněž kritizoval. "Jmenovat do čela ministerstva práce někoho, kdo je proti zvyšování minimální mzdy a proti vyššímu proplácení přesčasové práce a jehož podnikatelskou minulost opakovaně doprovázelo porušování pracovní legislativy, je jasným signálem, že budoucí vláda se bude starat o miliardáře, nikoli o americké pracující," uvedl.

Puzderovo jmenování, stejně jako nominaci všech ostatních členů budoucí Trumpovy vlády, musí schválit Senát amerického Kongresu. Republikáni v něm mají většinu.

Autor: ČTK, lie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video