Trump nařídil vyslání bojových lodí ke Koreji, chce odpovědět KLDR | e15.cz

Trump nařídil vyslání bojových lodí ke Koreji, chce odpovědět KLDR

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Útočná skupina amerického námořnictva tvořená letadlovou lodí a dalšími bojovými plavidly zamíří ke Korejskému poloostrovu. Přesun přichází ve chvíli sílících vojenských provokací severokorejského režimu, na něž hodlá americký prezident Donald Trump rázně reagovat.

Útočná skupina Carl Vinson, která je tvořena stejnojmennou letadlovou lodí, torpédoborcem a menším bojovým plavidlem, zamíří od břehů Singapuru, kde v současnosti kotví, do blízkosti KLDR.

Severní Korea v posledních týdnech provedla několik raketových testů, které znepokojily americké spojence v oblasti, Jižní Koreu a Japonsko. Trump před pátečním setkáním s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem uvedl, že jej hodlá přesvědčit, aby Peking přispěl k řešení hrotící se situace.

Pokud však Čína, která má na KLDR patrně největší vliv, nebude spolupracovat, USA si podle Trumpa poradí samy. Jako důkaz pro toto tvrzení analytici vidí načasování amerického útoku na syrskou vojenskou základnu, které Trump nařídil v době Siovy návštěvy v USA.

Video se připravuje ...
VIDEO: Americká letadlová loď USS Porter vysílá střely tomahawk do Sýrie

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video