Trump nechce Chevrolety z Mexika. Hrozí vysokým clem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Trump nechce Chevrolety z Mexika. Hrozí vysokým clem

ČTK

Budoucí americký prezident Donald Trump pohrozil největší americké automobilce General Motors, že uvalí vysoké clo na dovoz jejích vozů Chevrolet Cruze vyráběných v Mexiku. Firma v reakci na Trumpova slova uvedla, že drtivou většinu vozů Chevrolet Cruze určených pro americký trh vyrábí ve Spojených státech.

"General Motors posílá v Mexiku vyráběný model Chevy Cruze prodejcům v USA přes hranice bez poplatku. Buď budete vyrábět v USA, nebo budete na hranicích platit vysoký poplatek," napsal Trump na svém twitterovém účtu.

Automobilka GM uvedla, že všechny sedany Chevrolet Cruze prodávané v USA vyrábí v montážní továrně ve městě Lordstown v americkém státě Ohio. Z Mexika firma podle svého mluvčího dováží pouze hatchbackovou verzi, která má na celkovém prodeji tohoto modelu jen malý podíl, uvedla agentura AP.

Trump během své předvolební kampaně zdůrazňoval potřebu chránit americký průmysl před odlivem pracovních míst do zahraničí. Ostré kritice podrobil například plány americké automobilky Ford Motor na přesun části produkce do Mexika. Ford následně plány na výstavbu mexické továrny přehodnotil, napsal zpravodajský server Info.cz. Místto toho Ford přijme raději dělníky v USA. 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!