Trump: Německo nám dluží spoustu peněz | E15.cz

Trump: Německo nám dluží spoustu peněz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký prezident Donald Trump na twitteru označil své páteční setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou za skvělé. Avšak jedním dechem Německu vyčetl, že dluží Severoatlantické alianci hromadu peněz a že Spojeným státům se musí za obranu Německa platit víc.

Ve dvou na sebe navazujících tweetech poslaných z floridského letoviska v Palm Beach, kde tráví víkend, napsal, že navzdory "nepravdivým zprávám" byla jeho schůzka s Merkelovou skvělá.

Nicméně zejména německá média v dnešních ohlasech konstatují, že soudě podle výrazu obou politiků při fotografování a při tiskové konferenci to na vřelé přátelství mezi nimi příliš nevypadá.

Tomu nasvědčuje i jízlivá poznámka v druhé části Trumpova rozděleného tweetu, že Německo dluží Severoatlantické alianci "ohromné množství peněz" a že by mělo za obranu poskytovanou Spojenými státy platit víc.

Podívejte se, co řekl Donald Trump k odposlechům: 

"Navzdory tomu, co jste slyšeli z nepravdivých zpráv, jsem měl s německou kancléřkou Angelou Merkelovou skvělou schůzku. Nicméně Německo dluží... (alianci) NATO ohromné množství peněz & Spojené státy musejí být placeny víc za silnou a velmi drahou obranu, kterou poskytují Německu!" napsal Trump.

Vše o NATO čtěte zde

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video