Trump se opřel do CNN: Lžete a kazíte Američanům mezinárodní reputaci

Donald Trump

Donald Trump Zdroj: reuters

Trump na setkání s filipínským prezidentem Rodrigem Dutertem
Trump na setkání s filipínským prezidentem Rodrigem Dutertem
Trump ve filipínské Manile na summitu Sdružení zemí jihovýchodní Asie ASEAN.
Trump ve filipínské Manile na summitu Sdružení zemí jihovýchodní Asie ASEAN.
Trump v Japonsku
7
Fotogalerie

Americký prezident Donald Trump opět kritizoval média za údajně nepravdivé zprávy. Na svém twitterovém účtu se opřel do americké zpravodajské televize CNN, která podle něj šíří nepravdivé zprávy a ve světě velmi špatně reprezentuje Ameriku. Tiskové oddělení CNN mu rovněž na twitteru odpovědělo, že reprezentovat USA je Trumpova práce.

"FoxNews je v USA mnohem důležitější než CNN, ale mimo USA je CNN International stále hlavním zdrojem (falešných) zpráv. Reprezentují náš národ ve světě velmi špatně. Venkovní svět se od nich nedozví pravdu!" napsal v sobotu večer na twitteru Trump. Na sociálních sítích tím vzbudil mnoho negativních reakcí.

Tiskové oddělení CNN americkému prezidentovi odpovědělo rovněž přes sociální sít twitter. "Není úkolem CNN reprezentovat USA ve světě. To je vaše práce. My máme informovat. Fakta především," uvedla televize.

Není to poprvé, co Trump kritizoval tuto americkou televizi či jiná média. Naposledy před dvěma týdny během cesty do Asie řekl reportérům na palubě letadla Air Force One, že se na televizi moc nedívá. "Na Filipínách jsem byl nucen dívat se na CNN, což jsem nedělal několik měsíců, a opět jsem zjistil, jak špatné a falešné (fake) zprávy vysílá," napsal nedávno na twitteru Trump.

Současný americký prezident často používá termínu "vylhané" nebo "falešné" zprávy při kritice informací, které nepříznivě hodnotí jeho výkony ve funkci hlavy státu. Mezi americkými televizemi je jeho hlavním terčem kromě CNN i televize NBC News.

Minulý měsíc Trump dokonce navrhl, že televizi NBC News by se měla sebrat vysílací licence. "Televizní zprávy jsou tak stranické, zkreslené a falešné, že licenci je třeba zpochybnit a v případě potřeby zrušit," napsal na twitteru Trump.

Šéf amerického telekomunikačního regulátora FCC Ajit Pai to komentoval slovy, že nehodlá odebírat vysílací licence médiím, která podle názoru Bílého domu šíří nepravdivé zprávy. Podle Paie nemá FCC právo rušit licence podle toho, jaký média šíří obsah. Připomněl též první dodatek americké ústavy, který zaručuje svobodu slova a svobodu tisku.