Trump se v žebříčku nejbohatších lidí Spojených států propadl o téměř sto míst | e15.cz

Trump se v žebříčku nejbohatších lidí Spojených států propadl o téměř sto míst

Donald Trump
Donald Trump
• 
ZDROJ: Foto: Profimedia.cz, Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký prezident Donald Trump si výrazně pohoršil v nejnovějším žebříčku 400 nejbohatších lidí v USA, který každoročně sestavuje časopis Forbes. Časopis snížil hodnotu odhadovaného majetku Trumpa o 600 milionů dolarů (13,1 miliardy korun) kvůli poklesu newyorského realitního trhu a novým informacím. Americký prezident se tak propadl o téměř 100 míst, píše list Financial Times.

Forbes nově odhadl, že majetek Trumpa činí 3,1 miliardy dolarů (67,9 miliardy korun), což ho řadí v žebříčku na 248. pozici. Loni Trump skončil na 156. místě.

Letošnímu žebříčku 400 nejbohatších Američanů již 24. rokem za sebou vévodí zakladatel Microsoftu Bill Gates s odhadovaným majetkem 89 miliard dolarů. To je o osm miliard více než loni. Následují Jeff Bezos z Amazonu a majitel Berkshire Hathaway Warren Buffett.

První desítku nejbohatších Američanů tvoří pouze muži a největší růst majetku z nich zaznamenal spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Jeho majetek za 12 měsíců stoupl o 15,5 miliardy dolarů na 71 miliard dolarů.

Nejvýše postavenou ženou je na 13. místě, stejně jako loni, Alice Waltonová. Majetek dědičky řetězce obchodů Wal-Mart Stores činí 38,2 miliardy dolarů.

Celková hodnota majetku 400 nejbohatších Američanů činí 2,7 bilionu dolarů (59,2 bilionu korun). To je o 300 miliard dolarů více než loni. Ti, kdo se nyní chtějí dostat na seznam, musí mít majetek nejméně dvě miliardy dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video