Trump se v žebříčku nejbohatších lidí Spojených států propadl o téměř sto míst | E15.cz

Trump se v žebříčku nejbohatších lidí Spojených států propadl o téměř sto míst

Trump se v žebříčku nejbohatších lidí Spojených států propadl o téměř sto míst
Donald Trump
• 
ZDROJ: Foto: Profimedia.cz, Reuters

ČTK

Americký prezident Donald Trump si výrazně pohoršil v nejnovějším žebříčku 400 nejbohatších lidí v USA, který každoročně sestavuje časopis Forbes. Časopis snížil hodnotu odhadovaného majetku Trumpa o 600 milionů dolarů (13,1 miliardy korun) kvůli poklesu newyorského realitního trhu a novým informacím. Americký prezident se tak propadl o téměř 100 míst, píše list Financial Times.

Forbes nově odhadl, že majetek Trumpa činí 3,1 miliardy dolarů (67,9 miliardy korun), což ho řadí v žebříčku na 248. pozici. Loni Trump skončil na 156. místě.

Letošnímu žebříčku 400 nejbohatších Američanů již 24. rokem za sebou vévodí zakladatel Microsoftu Bill Gates s odhadovaným majetkem 89 miliard dolarů. To je o osm miliard více než loni. Následují Jeff Bezos z Amazonu a majitel Berkshire Hathaway Warren Buffett.

První desítku nejbohatších Američanů tvoří pouze muži a největší růst majetku z nich zaznamenal spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Jeho majetek za 12 měsíců stoupl o 15,5 miliardy dolarů na 71 miliard dolarů.

Havajský soud zablokoval Trumpův protiimigrační dekret, považuje ho za diskriminační

Nejvýše postavenou ženou je na 13. místě, stejně jako loni, Alice Waltonová. Majetek dědičky řetězce obchodů Wal-Mart Stores činí 38,2 miliardy dolarů.

Celková hodnota majetku 400 nejbohatších Američanů činí 2,7 bilionu dolarů (59,2 bilionu korun). To je o 300 miliard dolarů více než loni. Ti, kdo se nyní chtějí dostat na seznam, musí mít majetek nejméně dvě miliardy dolarů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!