Útok při maratonu v Bostonu měl zřejmě náboženský motiv | E15.cz

Útok při maratonu v Bostonu měl zřejmě náboženský motiv

Pieta po útoku v Bostonu
Pieta po útoku v Bostonu
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bombový útok na bostonský maraton měl zřejmě náboženský motiv. Agentuře AP to řekly dva zdroje blízké vyšetřování teroristického útoku, při němž před týdnem zahynuli tři lidé a nejméně 140 bylo zraněno. Pravděpodobný strůjce ataku Džochar Carnajev leží v bostonské nemocnici, jeho bratr Tamerlan Carnajev zahynul po střetu s policií.

Oba sourozenci původem z Čečenska byli muslimové, neměli však podle zdrojů AP žádné vazby k některé z islamistických teroristických skupin. Vyplývá to z dosavadního vyšetřování případu.

Džochar Carnajev, který je ve vážném stavu se zraněními hlavy, nohou, rukou a s průstřelem krku, obdržel v pondělí od policie formální obvinění z použití zbraně hromadného ničení a zlovolného ničení majetku s následkem smrti. Pokud se prokáže jeho vina, hrozí mu až doživotí či trest smrti. První stání v Carnajevově případu by se mělo konat 30. května.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.