Útok v Glasgow: Na místě jsou tři mrtví, pobodán byl i policista | E15.cz

Útok v Glasgow: Na místě jsou tři mrtví, pobodán byl i policista

fry, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve skotském městě Glasgow došlo v pátek odpoledne k útoku. Podle britských médií se měl odehrát ve schodišťové hale hotelu Park Inn v ulici West George Street. Útočník zde nožem zabil dvě osoby a šest dalších zranil. Mezi nimi i jednoho policistu. Podle šéfa místní policie Steva Johnsona je útočník mrtvý. Doplnil, že situace je již pod kontrolou. Incident není vyšetřeován jako terorismus.

 

Podle BBC jsou na místě nejméně tři mrtví, pobodán byl i jeden policista. Neštěstí se událo poblíž hotelu Park Inn v centru města a místní policie uzavřela ulici West George Street. Podle informací byl útočník zastřelen. Motiv činu zatím není znám.

Policie v Glasgow také potvrdila šest zraněných v nemocnici, včetně 42letého policisty, který je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Další zranění jsou ve věku 17, 18, 20, 38 a 53 let.

Podle očitého svědka Craiga Milroye, který viděl policejní zásah u hotelu Park Inn v ulici West George Street z nedaleké administrativní budovy, sanitky z místa odvezly nejméně čtyři osoby. „Viděl jsem, jak na zemi leží muž afrického původu, neměl na sobě boty. Byl na zemi a někdo mu držel ruku na boku - nevím, jestli šlo o střelné zranění nebo bodné zranění,“ řekl Milroy agentuře Press Association.

O motivech násilného činu dosud není nic známo, Britům však okamžitě připomněl sobotní útok z jihoanglického Readingu, kde mladý Libyjec útočil nožem na lidi v parku a tři z nich zabil. Policie tento útok vyšetřuje jako teroristický čin. Ohledně dnešního incidentu ve Skotsku nicméně vyšetřovatelé veřejnost požádali, aby o pozadí útoku nespekulovala, dokud nebudou známy bližší informace.

Podle informací listu The Scotsman na místě zasahovaly desítky policejních vozů a také sanitky. Policie celé okolí uzavřela.

 

 

 

Autor: fry, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video