Už ne tolik migrantů, přijímejme migrantky. Poslanec CDU se bojí nerovnováhy v Německu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Už ne tolik migrantů, přijímejme migrantky. Poslanec CDU se bojí nerovnováhy v Německu

ČTK

Upřednostnit mezi migranty přijímanými v Německu ženy navrhl poslanec vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Kai Wegner. Nyní do země přicházejí hlavně mladí, často osamělí muži. To podle Wegnera pravděpodobně povede k problémům.

"Přebytek mužů může vyvést společnost z rovnováhy," varoval poslanec Spolkového sněmu ze strany kancléřky Angely Merkelové. Pokojné soužití je tím v jeho očích ohroženo. "Genderová kvóta, která by fakticky byla kvótou pro ženy, by obnovila rovnováhu pohlaví," dodal generální tajemník berlínské CDU.

V Německu se skrývá přes 200 nebezpečných cizinců, úřady zamítly azyl jen 62 z nich

Wegner chce, aby se od příštího roku každý měsíc zjišťovalo, kolik dospělých mužů a žen přišlo do Německa se statusem běžence. V případě, že počet mužů v jednom měsíci převýší počet žen, měly by být do země dále vpouštěny jen ženy, děti a páry. Jakmile se poměr opět vyrovná, byla by hranice znovu otevřena pro všechny uprchlíky.

Do Německa za poslední dva roky přišlo téměř 1,2 milionu běženců. Několik z nich se podle vyšetřovatelů dopustilo různých deliktů vůči ženám. Asi největší publicitu vyvolal případ mladého Afghánce Husajna K., jenž je podezřelý ze znásilnění a vraždy devatenáctileté studentky z Freiburgu. Velkou pozornost vzbudilo i masové obtěžování žen během předloňského Silvestra v Kolíně, které podle obětí a svědků páchali hlavně muži ze severu Afriky.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!