V moři se našla skříňka se záznamy o letu z ruského letadla | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

V moři se našla skříňka se záznamy o letu z ruského letadla

ČTK

Pátrací týmy dnes našly černou skříňku se záznamy o letu z ruského letadla, které v neděli spadlo s 92 lidmi na palubě do Černého moře. Stroj, v němž cestovalo několik desítek členů světoznámého souboru Alexandrovci, byl na cestě z Moskvy do Sýrie a zřítil se krátce po startu ze Soči, kde měl mezipřistání. Skříňka s údaji o letu již byla převezena k analýze do Moskvy.

Takzvaná černá skříňka podle vyšetřovatelů není výrazně poškozená. Předána byla centrálnímu výzkumnému ústavu ruských leteckých sil v Ljubercy u Moskvy. "Po prvním ohledání odborníci tohoto ústavu soudí, že je skříňka v uspokojivém stavu," citovala agentura TASS zdroj z ministerstva obrany.

Podle něj musí být zařízení nejprve očištěno destilovanou vodou a až pak bude možné začít s analýzou záznamu.

Potápěči našli část trupu letounu, kterým cestovali Alexandrovci

Ruský zkušební pilot Magomed Tolbajev agentuře Interfax řekl, že první informace ze skříňky by mohly být známy ještě dnes. Úřady ale oznámily, že analýza může trvat i několik týdnů.

Agentura Interfax uvedla, že letadlo mělo tři záznamníky, že jeden už byl vyzvednut a poloha dvou zbylých určena. Nově agentura informovala, že potápěči vyzvedli dolní partii zadní části trupu letadla a že právě v ní byl mohly být dvě zbývající skříňky.

Čtěte vše o nehodě letounu s členy Alexandrovců

Běžně jsou v letadlech skříňky dvě, přičemž jedna zachycuje technické údaje o letu a druhá konverzaci z pilotní kabiny. Obojí je pak použito k objasnění příčin nehod.

Harvard varuje: Piloti jsou v těžké depresi, 75 jich přiznalo sebevražedné myšlenky

Ruští představitelé vylučují, že příčinou byl teroristický útok. Vyšetřovatelé se kloní k hypotéze, že za pádem stroje byla chyba pilota, nekvalitní palivo, nebo technická závada.

Zatím se podle ruských agentur našla celá těla 12 mrtvých a 156 částí lidských těl.

Armádní letadlo Tu-154 přepravovalo několik desítek členů pěveckého souboru Alexandrovci, kteří měli v Sýrii vystoupit pro vojáky nasazené v tamních bojích.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!