V Řecku přibývá běženců, proti loňsku je nárůst o 750 procent | E15.cz

V Řecku přibývá běženců, proti loňsku je nárůst o 750 procent

ČTK

Na řeckých ostrovech v Egejském moři každým dnem přibývá migrantů, kterých úřady za poslední tři dny napočítaly 1417. Informovala o tom dnes řecká pobřežní stráž, podle níž se stovky běženců vylodily zejména na ostrovech Kos, Chios, Agathonisi, Samos a Lesbos. Téměř tři čtvrtiny uprchlíků pocházejí ze Sýrie.

Jen u ostrova Kos se dnes podle agentury AP vylodilo přes 150 lidí v nejméně šesti lodích.

Řecko se letos potýká s obrovským nárůstem počtu přistěhovalců: podle posledních údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) do této jihoevropské země letos do konce července dorazilo přes 124 tisíc migrantů. Oproti loňskému roku je to nárůst o 750 procent.

Řecké úřady nápor žadatelů o azyl nezvládají, premiér Alexis Tsipras proto minulý týden vyzval Evropskou unii, aby s jeho zemí projevila větší solidaritu.

„Nápor imigrantů, kteří přijíždějí do Řecka, přesahuje rámec, který může naše státní infrastruktura zvládnout. Máme obrovské problémy se s tím vypořádat, a proto jsme požádali o pomoc EU,“ prohlásil řecký premiér.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.