Večírky si vybraly svou daň, píší o rizikové Praze německá média | E15.cz

Večírky si vybraly svou daň, píší o rizikové Praze německá média

Večírky si vybraly svou daň. To k zařazení Prahy na německý seznam rizikových oblastí kvůli nárůstu případů koronaviru uvádějí německá média.
Večírky si vybraly svou daň. To k zařazení Prahy na německý seznam rizikových oblastí kvůli nárůstu případů koronaviru uvádějí německá média.
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Večírky si vybraly svou daň. To k zařazení Prahy na německý seznam rizikových oblastí kvůli nárůstu případů koronaviru uvádí portál německé rozhlasové a televizní stanice MDR. Deník Augsburger Allgemeine poznamenává, že se dlouho zdálo, že Česko pandemii nemoci COVID-19 zvládá dobře, nyní ale rychlé šíření infekce přinutilo českou vládu jednat.

O bujarých oslavách v Praze, kam kvůli zavřeným diskotékám v Německu mířili i mladí Němci, německá média informovala již během léta. Večírky se očividně kvůli vysokému riziku nákazy nelíbily ani německým úřadům, které nyní podle českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka ocenily, že Česko otevírací dobu pražských nočních podniků omezilo.

Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung ještě před zařazením české metropole mezi rizikové oblasti psal, že z premianta a vzorného žáka se stalo problémové dítě. Dodal, že obezřetnost, s jakou Češi na jaře zaváděli karanténní opatření, vyprchala.

Bavorská rozhlasová a televizní společnost Bayerischer Rundfunk dnes informovala, že Česko zaznamenává rekordní nárůsty počtu infikovaných. Věnuje se také tomu, že stále není jasné, kolika českých pendlerů se omezení v podobě nutného negativního testu dotkne.

Český premiér Andrej Babiš ve středu krátce před německým rozhodnutím řekl, že zanesení Prahy na rizikový seznam se pendlerů dotknout nemá.

Německá média se dnes také zmiňují o tom, že kvůli zařazení Prahy na index mohou Němci bezplatně zrušit své rezervace výletů do českého hlavního města.

Shodně k tomu dodávají, že pro pražské provozovatele hotelů a restaurací a dalších živností závislých na turismu je německé rozhodnutí další ránou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video