Voják u Louvru postřelil útočníka, který ho napadl nožem za křiku Allahu Akbar | E15.cz

Voják u Louvru postřelil útočníka, který ho napadl nožem za křiku Allahu Akbar

ČTK

Člen vojenské hlídky u vchodu do muzea Louvre v centru Paříže podle policie postřelil muže, který dvojici vojáků za pokřiku Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký) napadl nožem. Incident nese jasné známky teroristického útoku, řekl francouzský premiér Bernard Cazeneuve. 

Velitel pařížské policie Michel Cadot upřesnil, že zranění postřeleného a dosud neznámého násilníka je vážné. Jeden ze dvou vojáků byl podle něj zraněn lehce.

Útočník měl u sebe dvě zavazadla, jejichž obsah prozkoumali pyrotechnici. Žádné výbušniny ale nenašli. Policie evakuovala celé nádvoří slavného muzea, které patří k hlavním turistickým atrakcím francouzské metropole. Případ začaly vyšetřovat protiteroristické útvary.

Dopolední incident, při němž voják podle policie vystřelil pětkrát, francouzské ministerstvo vnitra označilo za vážnou událost. K motivům se francouzské úřady, v jejichž zemi džihádisté od začátku roku 2015 v sérii útoků povraždili více než 230 lidí, zatím nevyjádřily.

Ve Francii stále platí výjimečný stav vyhlášený po krvavých atentátech, při kterých v listopadu 2015 v Paříži islamisté zabili 130 osob. 

Autor: ČTK
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!