Vojenská přehlídka, pionýři s mávátky. Návštěva čínského prezidenta v KLDR na snímcích | E15.cz

Vojenská přehlídka, pionýři s mávátky. Návštěva čínského prezidenta v KLDR na snímcích

ČTK

Čínský prezident Si Ťin-pching a severokorejský vůdce Kim Čong-un se na jednání v Pchjongjangu shodli na nutnosti upevňovat vztahy mezi oběma zeměmi, což podle nich prospěje míru v regionu. 

Čínský prezident rovněž podpořil Kimovu snahu o hospodářský rozvoj země a vyjádřil naději, že Severní Korea a Spojené státy budou pokračovat v rozhovorech o jaderném odzbrojení KLDR. Kim si ale postěžoval, že Spojené státy nejsou na rozdíl od Severní Koreje ochotny přistoupit na jakýkoli kompromis. 

Si Ťin-pching je první čínský prezident, který KLDR od roku 2005 navštívil. Čína je dlouhodobě nejbližším diplomatickým spojencem a obchodním partnerem Severokorejců, v posledních letech se vztahy obou zemí zhoršily vzhledem k rozhořčení Pekingu nad raketovými a jadernými testy Severní Koreje a vzhledem k čínské podpoře mezinárodních sankcí uvalovaných za zbrojní zkoušky na KLDR.

Jak návštěva proběhla se podívejte do galerie:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.