WSJ: Peníze na Vlka z Wall Street můžou pocházet z vytunelovaného fondu | e15.cz

WSJ: Peníze na Vlka z Wall Street můžou pocházet z vytunelovaného fondu

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio
• 
ZDROJ: ctk

paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Film Vlk z Wall Street skončil velkým úspěchem a tržbami ve výšce 400 milionů dolarů, jeho producenti na něj ovšem dlouho nemohli sehnat peníze. Nakonec je získali od do té doby neznámé společnosti Red Granite Pictures, která tvůrcům poskytla 155 milionů dolarů. Jejím spoluzakladatelem je nevlastní syn malajsijského premiéra Najiba Razaka.

Podle vyšetřovatelů se může jednat o peníze z vytunelovaného malajsijského státního fondu 1MDB, který měl původně pomáhat místnímu hospodářskému rozvoji, píše list Wall Street Journal. Fond založený před sedmi lety Razakem je nyní v dluhu jedenácti miliard dolarů a je předmětem několika vyšetřování.

Do produkční společnosti se měly peníze dostat přes řadu offshoreových společností. Podle Wall Street Journal už američtí vyšetřovatelé zaslali soudní obsílky bývalým i současným zaměstnancům Red Granite, ti prý spolupracují. Zatím neexistují indicie o tom, že by se výdělky z filmu nějakým způsobem vrátily zpět do Malajsie.

Malajsijský premiér, režisér Martin Scorsese ani představitel hlavní postavy Leonardo DiCaprio se zatím k případu nevyjádřili. Hollywoodské hvězdě měla produkční společnost pro upevnění vztahů mimo jiné koupit sošku Oscara za 600 tisíc dolarů, kterou v roce 1955 získal herec Marlon Brando.

Autor: paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video