Začíná nová evropská loterie, hraje se o 10 milionů eur

Sázející tipují pět čísel z 50 a v samostatné hře ještě dvě z osmi.

Sázející tipují pět čísel z 50 a v samostatné hře ještě dvě z osmi. Zdroj: Eurojackpot

Nová evropská loterie Eurojackpot, na kterou lze sázet v sedmi evropských zemích, dnes večer chystá svůj první tah. Vítěz si dnes může odnést až deset milionů eur (250 milionů korun), uvedla agentura DPA. Pokud by ale hlavní výhru nikdo nezískal, může jackpot v dalších tazích postupně narůst až na 90 milionů eur.

Do loterie je možné vsadit v Německu, Nizozemsku, Itálii, Dánsku, Finsku, Estonsku a Slovinsku. Organizátoři uvádějí, že v budoucnu se budou moct připojit i další země.

Sázející tipují pět čísel z 50 a v samostatné hře ještě dvě z osmi. Losování se uskuteční ve 21:00 SEČ v Helsinkách, výherní čísla ale budou zveřejněna až o dvě hodiny později. Výpočetní centrála v Dánsku během tohoto časového intervalu přesně určí výši výher, které budou odstupňovány podle úspěšnosti sázejících do 12 tříd. Výhry si bude možné vyzvednout už v sobotu.

Německá společnost Westdeutsche Lotterie, která Eurojackpot provozuje, vyjádřila spokojenost s prodejem sázkových tiketů. Neuvedla však, kolik se jich celkem prodalo.

Firma rovněž uvedla, že přibližně polovina z příjmů ze sázek se vrátí sázejícím ve formě výher. Další část příjmů bude odvedena jednotlivým státům podle národních pravidel; v Německu to bude 40 procent tržeb z tiketů prodaných v této zemi.