Přestřelky v Rio de Janeiro. Při střetu gangů s policií zahynulo pět lidí | E15.cz

Zločinecké gangy v Riu bojují o moc. Při přestřelkách s policií zahynulo pět lidí

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rio de Janeiro zažilo den plný násilí. Boj zločineckých gangů o nadvládu v brazilské metropoli vedl spustil i přestřelky s policií, uvedla agentura Reuters. Nejméně pět lidí zemřelo včetně mladé ženy, která se snažila před střelbou ochránit tříletou dceru.

Vlna násilí začala ve večer místního času (čtvrtek ráno SELČ), když se skupině ozbrojených příslušníků zločinecké organizace Comando Vermelho rozbilo auto v lepší čtvrti města. Členů gangu si všimla policie, což rozpoutalo přestřelku. Dva lidé byli zatčeni a řada zraněna. Zločinecká organizace Comando Vermelho patří k největším v Brazílii.

Ozbrojenci pokračovali do čtvrti Sao Carlos, kde rozpoutali střelbu s členy znepřáteleného gangu. Zbloudilá kulka tam zasáhla 25letou ženu, která šla s dítětem do práce. Jeden ze zločinců se schoval v domě, jehož obyvatele si vzal jako rukojmí. Později se vzdal policii.

Brazilský stát Rio de Janeiro, který zahrnuje i stejnojmenné město, za loňský rok zaznamenal 3025 vražd. Tamní policejní síly, které podle Reuters prosluly násilným přístupem, zabily za stejné období 1814 lidí.

„Rio má přes 1400 chudinských čtvrtí a o nadvládu tam bojují čtyři kriminální organizace,“ uvedl policejní mluvčí Mauro Fliess.

 

Autor: ČTK, bo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video