Miliardář Vítek si už vybral právní kancelář pro soud v New Yorku | E15.cz

Miliardář Vítek si už vybral právní kancelář pro soud v New Yorku

Vladan Gallistl

Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka v současnosti čelí obří žalobě ze strany americké hedgeové společnosti Kingstown Capital Management, k níž se připojila firma Investhold miliardářů Marka Čmejly a Jiřího Diviše. Ve sporu, v němž žalující strana  požaduje odškodnění až zhruba 70 miliard korun, půjde rovněž o boj právních kanceláří.

Žalobce totiž zastupují drsní právníci Boies Schiller Flexner, americká právní firma zaměřená na vysoce sledované právní spory. „Mohou mu znepříjemnit transakce na světových finančních trzích,“ upozorňuje advokát, který si nepřál být jmenován. Zejména na dluhopisových trzích byla přitom skupina CPI PG v posledních měsících velice aktivní. Nyní má však již k dispozici přes 1,5 miliardy eur, takže je v komfortní situaci.

Právní kancelář už při žalobě začala zostra, protože využila amerického zákona Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO), který se využívá v boji proti organizovanému zločinu, ale může být aplikován rovněž v byznysových rozepřích. Ani Vítek ale nenechává nic náhodě a pro soudní bitvu si také zvolil proslulou právní kancelář.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!