Krize přijde do dvou let, očekává třetina českých dolarových milionářů | E15.cz

Krize přijde do dvou let, očekává třetina českých dolarových milionářů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomeš Michael / E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ekonomickou krizi očekává do dvou let zhruba 35 procent českých dolarových milionářů, do tří let pak pětina. Krizi přitom vidí jako příležitost k dalším nákupům a růstu. Naopak šest procent milionářů v horizontu pěti let krizi neočekává. Vyplývá to z průzkumu J&T Banky mezi 165 lidmi, jejichž disponibilní majetek má hodnotu minimálně milion dolarů (22,9 milionu korun).

Největší růst v blízké budoucnosti dolaroví milionáři očekávají v oblasti IT, biotechnologií, odpadového hospodářství nebo sociálních službách a péči o seniory.

V současnosti lze podle milionářů očekávat nejzajímavější zhodnocení od investic do stavebních pozemků a nemovitostí. „Vysoké očekávaní u nemovitostí je důsledkem inflace u jejich cen a s tím spojenou uvolněnou měnovou politikou, která přináší nízké úrokové sazby,“ uvedl hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář.

Alternativním investicím, akciím zahraničních firem nebo podnikovým dluhopisům věří z hlediska výnosu zhruba pětina českých dolarových milionářů. Naopak odklon zaznamenal průzkum od bitcoinu a dalších kryptoměn. Ty totiž nenaplnily očekávání milionářů z hlediska nezávislé měny a bezpečné investice.

Průměrný věk dolarového milionáře v Česku je 53 let. Podle průzkumu je patrný nárůst mladších milionářů ve věku do 40 let, kterých je v Česku zhruba deset procent. Ve věku nad 50 let je zhruba 60 procent milionářů. Čeští milionáři jsou z 85 procent muži.

Cílem průzkumu je zmapovat investiční chování a životní styl dolarových milionářů. Celkem se do průzkumu zapojilo 282 respondentů, z toho 165 Čechů a 117 Slováků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video